Podporujeme

I. Sedlecké SPECIFIC® - Trojzkoušky

SPECIFIC(R) Trojzkoušky - Sedlec

Poslední srpnovou sobotu (31.8.2013) uspořádal agility klub Létajících tlapek ze Sedlece, jak zní překlad anglického názvu Flying Paws Sedlec, své první oficiální závody v agility.

 

Na tento svůj premiérový den se sedlečtí agiliťáci dlouho pečlivě připravovali. Nachystat párty stany pro soutěžící i pro diváky, zázemí pro prezenci, hlasatele i zpracovatele výsledků, reklamní stan od hlavního sponzora – SPECIFIC®, stoly i lavice pro diváky, vytyčit parkur a další úkoly si sedlečtí splnili již o den dříve. Tato příprava nám zabrala přes 5 hodin.

 

Večer se již sjeli někteří agiliťáci a společně jsme strávili příjemný čas u táboráku, kde jsme si opekli špekáčky a zpěvem u kytary se naladili na sobotní zkouškový den.

 

V sobotu ráno jsme přinesli ceny a vystavili je pod stan hlavního sponzora, firmy Cymedica CZ. Rozhodčí závodů - sympatický Petr Pupík si připravil pro závodníky velmi pěkné a zajímavé parkury. Postupně se na parkuru vystřídaly týmy od kategorie A1, přes A2 až po elitní kategorii A3. Sedlečtí pořadatelé ocenili umístěné v každém běhu medailí a dárkovou taškou, pro umístěné v součtech byli připraveny plakety, balení superprémiových granulí SPECIFIC®, ale také láhev značkového vína a neposlední řadě permanentka na vyhlášené třídenní Pálavské vinobraní v Mikulově.  Zkrátka ale nepřišel nikdo. Již ráno při prezenci obdržel každý účastník tašku od sponzora závodů s drobnostmi a časopisy. Příjemným překvapením pro soutěžící bylo zjištění, že za každý běh obdrželi jinou medaili s jinou stužkou, vždy však v červeno-bílé variantě, tedy v barvách pořádajícího klubu.

 

Závody proběhli v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Pálava. Velmi milým zjištěním bylo také, kolik fotografií ze závodů místní klub ze Sedlece pořídil. Celkem to je přes úctyhodných 1800 snímků, o které se postarala domácí fotografka Gabka Kubíčková (1000ks) a fotograf spřáteleného klubu Lucky Dogs Ratíškovice Radek Říha (800ks). Občerstvení během závodů zařizovala Jednotka Sboru dobrovolných hasičů. A když po čase již všechno prodali, místní klub operativně zareagoval a uskutečnil hromadnou objednávku pizzy.

 

Již nyní Sedlečtí agiliťáci plánují oficiální závody na rok 2014. Uskuteční se  28.6.2014 a ponesou název SPECIFIC® Summer AGI Cup 2014. Klub Flying Paws Sedlec upřednostňuje menší počet závodů za rok, ale za to s dostatkem cen a s kvalitní organizací. Snad se nám to daří a závodníci se k nám budou rádi vracet. Děláme to přece především pro ně. Spokojenost účastníků je naším hlavním cílem.  Na závěr bych rád poděkoval všem za účast a sponzorům za podporu, zejména pak firmě Cymedica CZ s jejich SPECIFIC®em.

 

                                                                                                                              Petr Vlašic, předseda os.