Podporujeme

Canicross Pustevny – 9.5.2015

Canicross Pustevny

Dne 9.5. 2015 proběhl první ročník canicrossu a to v Pustevnách v Beskydech. Jedná se o krásné místo, které navštěvují po celý rok tisíce lidí.

Pro trať bylo připraveno místo běžeckého zimního areálu. Do závodu se přihlásilo přes 80 závodníku. Původním plánem bylo 60 závodníků.

V den závodu panovalo polojasné počasí, s teplotou kolem 12 st.. Startovalo se v 5 kategoriích a to scooter 1 (koloběžka se psem), canicross muži, ženy, junioři a děti. Na start se nakonec postavilo 75 závodníků a to z měst Ostrava, Bohumín, Orlová, Karviná, Olomouc, Brno, Frýdek Místek, Frenštát p. Radhoštěm a Slovenska. Odhad diváků nelze přesně dohadnou, neboť místo se nachází na exponovaném místě, kde neustále chodili lidé – turisté. Trať byla velmi dobře značena, což opět vyzdvihovali závodníci. Byla tím zaručena jejich bezpečnost. Závod byl prezentován na stránkách klubu Mushing team Ostrava, FB stránkách a letácích rozmístěných v Ostravě, Pustevnách a okolních městech.

Závod proběhl v naprostém pořádku. Závod dokončili všichni závodníci. Prvenství  si zajistil na trati dlouhé 4 km závodník ze Slovenska Marcel Dučák a to časem 14:07. Nejrychlejší žena Petra Čaganová pochází z Ostravy a trať zvládla v čase 15:48.

Každý závodník obdržel při prezentaci tašku s letáky a drobnostmi vaši společnosti. První tři v každé kategorii obdrželi vaše produkty a to granule. Závodníci opět velmi ocenily hodnotné ceny, organizaci a prostředí ve kterém se závod konal.

 

  

                                                                                                 Mgr. Martin Urbančík

                                                                                  předseda Mushing teamu Ostrava, z.s.