Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ CED-DM Endocrine Support

CED-DM

Indikace:

 • Cukrovka (diabetes mellitus).
 • Hyperlipidémie.
 • Nutriční podpora správné hladiny glukózy a tuků v krvi, normálního krevního tlaku, optimální kondice srsti, ideální tělesné hmotnosti a ovlivňující imunitní odpověď při rekurentních infekcích u psů spojených s endokrinními poruchami jako je cukrovka (diabetes mellitus), hypotyreóza nebo hyperadrenokorticismus (Cushingův syndrom).
 • Zácpa, kolitida ovlivnitelná vlákninou.

CED ikony

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva 
                
           Specific Handbook pdf8_img_306

Nízký obsah sacharidů s pomalým uvolňováním, které pochází především z ovsa, hrachu a čočky a zvýšený obsah vlákniny společně zajistí pozvolné uvolňování glukózy z diety, a tedy snížení postprandiální hyperglykémie u diabetických pacientů (snížení hladiny glukózy v krvi po jídle u pacientů s cukrovkou).

 

   

Specific Handbook pdf8_img_307

Unikátně vysoký obsah omega-3-mastných kyselin EPA a DHA z rybího oleje, krillu a řas. Je prokázáno, že vysoký příjem omega-3 mastných kyselin reguluje hladinu tuků v krvi při hyperlipidémii, napomáhá dosažení normálního krevního tlaku a zvyšuje citlivost na inzulín. Tyto nenasycené mastné kyseliny ovlivňují také imunitní odpověď a produkci eikosanoidů, které ovlivňují různé procesy v těle a podporují zdraví kloubů, kůže a srsti.


        Specific Handbook pdf8_img_308

Obsah ß-1,3/1,6-glukanů z kvasnic a zvýšená hladina zinku, selenu a omega-3 mastných kyselin podporují imunitní systém. Beta-glukany se mohou vázat na makrofágy a ovlivňovat imunitní systém tím, že podporují imunitní odpověď a upravují produkci cytokinů a napomáhají udržovat kontrolu glykémie.

 


         Specific Handbook pdf8_img_309

Cukrovka (diabetes mellitus) je spojena s oxidativním stresem, který se podílí na rozvoji komplikací spojených s cukrovkou. Zvýšený obsah antioxidantů, jako jsou vitamíny A, E a extrakty z ovoce v dietě, napomáhá neutralizovat volné radikály.

 

 


        Specific Handbook pdf8_img_310

Obsahuje fermentovatelnou vlákninu, která napomáhá udržet zdravý mikrobiom.

 

 

 

 
Doplňující informace

 • SPECIFIC™ CED-DM Endocrine Support obsahuje přiměřené množství tuku, aby bylo redukováno zatížení slinivky u psů trpících pankreatitidou.
 • Endokrinní poruchy pozorujeme typicky u psů ve středním věku nebo starších psů. SPECIFIC™ CED-DM Endocrine Support je sestaven tak, aby splňoval výživové požadavky psů právě těchto kategorií. Dieta obsahuje snížené množství energie a napomáhá tak udržet optimální tělesnou váhu. Mírně snížený obsah fosforu a sodíku podporuje správné fungování ledvin a přídavek taurinu a L-karnitinu správnou funkci srdce.
 • Zvýšený obsah rozpustné a nerozpustné vlákniny v dietě SPECIFIC™ CED-DM Endocrine Support podporuje střevní motilitu a zdravý trávicí trakt.
 • Dieta obsahuje psyllium, rozpustnou bobtnající vlákninu, která na svou hmotu může navázat několikanásobné množství vody a má příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu.
 • Kůže se svým vysoce aktivním metabolismem má vysoké požadavky na řadu důležitých živin. Proto zvýšený obsah vitamínů A, E, B komplexu a zinku a selenu podporuje zdravou kůži a srst.
 • Podle většiny doporučení týkajících se managementu cukrovky (diabetes mellitus) psů, je doporučeno, aby byla denní dávka krmiva rozdělena do dvou porcí. Jejich načasování je pak určováno aktivitou inzulínu individuálně u každého pacienta.
 • Je důležité zmínit, že psi, kteří trpí cukrovkou (diabetes mellitus) a byli převedeni na SPECIFIC™ CED-DM Endocrine Support, mohou následně potřebovat nižší dávku inzulínu. Proto se doporučuje sledovat hladinu glukózy v krvi, příjem vody a přítomnost klinických příznaků a dle potřeby upravovat dávku inzulínu.
 • V případě, že majitel chce svého psa s cukrovkou nějak odměňovat, je doporučeno jako pamlsek používat SPECIFIC™ CT-H Healthy Treats.
 • SPECIFIC™ CED-DM Endocrine Support je balen ve speciální ochranné atmosféře tak, aby byl zachován jedinečný obsah EPA a DHA.

 

 Obsah živin

CED2

 

 
Kontraindikace
 • Mladá, rychle rostoucí štěňata
 • Březí a kojící feny

 

 

Složení

Čerstvá ryba, ovesná mouka, hrachový škrob, hydrolyzovaná bílkovina z lososa, kukuřičná bílkovina, bramborová bílkovina, čočka, řepná dřeň, bílá rybí moučka, vepřový tuk, hrachová vláknina, rybí olej, antarktický krill, hydrolyzovaná živočišná bílkovina, sušené vejce, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), algae (řasy), frukto-oligo-sacharidy, psyllium, taurin, kvasnice (zdroj ß-1,3/1,6 glukanů), methionin, L-karnitin, extrakt ze zeleného čaje, extrakt z granátového jablka, extrakt z brusinek. Přírodní antioxidanty (tokoferoly a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

 

 

Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech, jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost a krmnou dávku upravit dle individuálních nároků a potřeb.

 

CED1