Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FΩW-HY Allergen Management Plus

FOW-HY

Indikace

 • Alergická dermatitida vyvolaná atopií, alergií n a bleší kousnutí nebo jakoukoli kombinací těchto alergií.
 • Trávicí poruchy vyvolané potravní alergií nebo intolerancí.
 • Syndrom zánětlivého onemocnění střev (IBD), kolitida.
 • Trávicí problémy např. průjem, zvracení a plynatost, vyvolané malabsorpcí, maldigescí, exokrinní pankreatickou insuficiencí (EPI) nebo akutní gastroenteritidou.
 • Jiné nutriční dermatózy reagující na podání mastných kyselin.
 • Jiné zánětlivé poruchy reagující na podání mastných kyselin, např. kolitida, astma nebo artritida.

 

Fomega-HY ikony

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_811

 

Hydrolyzovaná bílkovina z lososa s molekulární hmotností méně než 3000 Daltonů je vysoce stravitelná a má nízkou alergenicitu.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_812

Unikátně vysoký obsah omega-3 mastných kyselin EPA a DHA pocházejících z rybího oleje a omega-6 mastné kyseliny GLA pocházející z brutnáku lékařského. Tyto mastné kyseliny mohou ovlivnit odpověď imunitního systému ovlivněním produkce eikosanoidů a podpořit tak zdraví kůže a srsti u pacientů postižených atopií.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_813

 

Vysoká stravitelnost a vysoce stravitelné ingredience zajišťují optimální zdroj živin zejména pro pacienty trpící průjmem tenkého střeva.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_814

 

Vhodné složení podporující zdravý močový trakt.

 

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_815

 

Kompletní a vyvážená dieta obsahující doporučené množství živin pokrývající potřeby rostoucích i dospělých koček. Dieta je tím pádem vhodná i pro koťata.

 

 

 

 

Doplňující informace

 • SPECIFIC™ FΩW-HY Allergen Management Plus je kompletní, vyvážená hypoalergenní dieta (založená na hydrolyzované bílkovině z lososa a rýži), obsahující unikátně vysoké množství mastných kyselin (EPA, DHA a GLA) zajišťující optimální podporu pro kočky trpící potravní alergií a atopií zároveň.
 • Vzhledem k tomu, že je nutné vyvarovat se vyvolání příznaků způsobených potravní alergií, je naprosto nezbytné, aby nebylo podáváno žádné jiné krmivo, ale pouze hypoalergenní dieta.
 • Kromě příznivého vlivu na příznaky spojené s alergickou dermatózou, může mít unikátně vysoký obsah omega-3 mastných kyselin také pozitivní vliv na ostatní imunitně zprostředkovaná onemocnění. U některých z nich (IBD, kolitida, artritida) může být jedním z ovlivňujících faktorů také potravní alergie. Nízká alergenicita SPECIFIC™ FΩW-HY Allergen Management Plus tedy poskytuje v kombinaci s unikátně vysokým obsahem mastných kyselin jedinečnou podporu při těchto onemocněních.
 • Kůže má svůj vlastní aktivní metabolismus, který vyžaduje pro správnou funkci několik důležitých živin. Zvýšený obsah mastných kyselin, vitamínu A, vitamínu E, vitamínů skupiny B (tzv. B-komplex) a dále zinku a selenu podporuje zdraví kůže a srsti.
 • Vysoká kvalita a vysoce stravitelné ingredience, nízký obsah vlákniny a zvýšený obsah elektrolytů znamená, že dieta je též velmi vhodná pro pacienty trpící gastrointestinálními problémy spojenými s akutními potížemi s absorpcí, maldigescí a/nebo nedostatečnou funkcí slinivky břišní (pankreatu).
 • U koček s gastrointestinálními problémy je doporučeno rozdělit denní krmnou dávku na 3-5 porcí za den.
 • Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina tvořící gel a je schopná navázat několikanásobně vyšší množství vody. Má příznivý vliv na regulaci trávení a aktivitu střeva.
 • Exokrinní pankreatická insuficience (EPI) je charakterizovaná výrazně sníženou sekrecí trávicích enzymů. SPECIFIC™ ­FΩW-HY Allergen Management Plus je velmi snadno stravitelná dieta a je tím pádem vhodná pro pacienty trpící exokrinní pankreatickou insuficiencí. Nicméně i přesto je podávání preparátů usnadňující trávení doporučeno.
 • Záměna původních mastných kyselin v buněčných membránách za mastné kyseliny z diety SPECIFIC™ FΩW-HY Allergen Management Plus (EPA, DHA a GLA) trvá určitou dobu. Proto je třeba vyčkat až 12 týdnů, než se dostaví úplný účinek diety. Zlepšení stavu je však zpravidla patrné již po 6-8 týdnech.

 

Kontraindikace

 • Kočky s imunodeficiencí.
 • Kočky s poruchami krevní srážlivosti.

 

Obsah živin

Fomega-HY2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

Složení

Rýže, hydrolyzovaná bílkovina z lososa (molekulární hmotnost < 3000 Daltonů), rýžová bílkovina, slunečnicový olej, rybí olej, minerální látky, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), psyllium, dextróza, xylóza, taurin, brutnákový olej, methionin. Neobsahuje žádné přidané syntetické antioxidanty, barviva či zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

Fomega-HY1