Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergy Management

FDD-HY 2 kg

Indikace:

 • Nežádoucí reakce na krmivo (potravní alergie a/nebo intolerance) způsobující kožní a/nebo trávicí potíže.
 • Potravní eliminační test.
 • Trávicí problémy např. průjem, zvracení a plynatost, vyvolané malabsorpcí, maldigescí, exokrinní pankreatickou insuficiencí (EPI) a akutní gastroenteritidou.
 • Syndrom zánětlivého onemocnění střev (IBD).
 • Dieta je vhodná také pro koťata.

 

2016 FDD-HY2

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_680

 

Hydrolyzovaná bílkovina z lososa s molekulární hmotností pod 3.000 daltonů je vysoce stravitelná a málo alergenní.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_681

 

Rýže je málo alergenní a dobře stravitelná, proto je ideální složkou hypoalergenních diet. Navíc neobsahuje gluten (lepek), takže je tolerována i kočkami s glutenovou alergií/intolerancí.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_682

 

Díky velmi kvalitním a vysoce stravitelným živinám je dieta zvláště vhodná pro pacienty s průjmem z tenkého střeva.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_683

 

pH moči pod 6.4 příznivě ovlivňuje zdravotní stav močového aparátu.

 

 

 

 

2016 FDD-HY5

Zvýšené hladiny vitamínů A, E a B komplex, zinku a selenu pro podporu zdravé kůže a srsti a zvýšené množství vitaminů, minerálů a elektrolytů pro podporu koček s gastrointestinální problémy.

 

 

Doplňující informace

 • SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management je kompletní, vyvážená hypoalergenní dieta s omezeným množstvím surovin (založená na rýži a hydrolyzované bílkovině z lososa), která splňuje nutriční požadavky koťat i dospělých koček s potravní alergií.
 • Dieta SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management je vhodná pro diagnostiku potravních alergií jako tzv. eliminační dieta.
 • Pro potlačení příznaků potravní alergie je nezbytné, aby kočka nedostávala jinou potravu než hypoalergenní dietu.
 • Na rozdíl od domácích hypoalergenních diet je podávání komerčních diet jako je SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen ­Management pro majitele velmi pohodlné a bezpečné.
 • Vysoká kvalita a stravitelnost použitých surovin a zvýšená hla­dina elektrolytů umožňuje použít dietu také u pacientů s trávi­cími problémy, jako jsou poruchy střevní absorpce, maldigesce a/nebo nedostatečnost pankreatu.
 • U koček s trávicími problémy se doporučuje rozdělit celou denní dávku SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergy Management na 3-5 porcí za den.
 • Exokrinní pankreatická insuficience (EPI) je typická výrazně sníženou produkcí pankreatických trávicích enzymů. Dieta SPECIFIC™ FDD-HY Food Allergen Management je snadno stravitelná, a proto je pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí ideální volbou. I přesto se však doporučuje použít také preparáty s pankreatickými enzymy.
 • Slupky psyllia obsahují rozpustnou vlákninu, která dokáže absorbovat několikanásobně větší množství tekutiny a přemenit ji na gel. Psyllium má příznivý vliv na regulaci aktivity trávicího traktu.

 

Kontraindikace

Nepoužívat u březích a laktujících koček.

 

Obsah živin

2016 FDD-HY3

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci Specific™ - Technické informace

 

Složení

Rýže, rýžový protein, hydrolyzovaná bílkovina z lososa (hodnoty pod 3 000 daltonů), vepřový tuk, minerální látky, prášková celulóza, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), hydrolyzovaný protein (hodnoty pod 10 000 daltonů), rybí olej, psyllium, taurin.
Antioxidanty: přírodní antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarýnu a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva ani zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

2016 FDD-HY4