Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FΩD Skin Function Support

FOD

Indikace:

 • Alergická dermatitida vyvolaná atopií nebo alergií na bleší kousnutí.
 • Problémy kůže a srsti reagující na podávání vyšších nenasycených mastných kyselin, vitamínů a stopových prvků.
 • Imunitně podmíněné poruchy a zánětlivé stavy reagující na vysoký přísun omega-3 mastných kyselin jako např. astma, kolitida.
 • Dieta pro zdravé kočky nahrazující standartní krmivo.

 

2016 FOD

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_798

Zvláště vysoká hladina omega-3 mastných kyselin EPA a DHA původem z rybího oleje. Tyto mastné kyseliny ovlivňují imunitní systém prostřednictvím změny syntézy eikosanoidů v těle. EPA napomáhá udržovat zdravou kůži a srst u koček s atopií.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_799

 

Zvláště vysoká hladina omega-6 mastné kyseliny GLA původem z brutnáku lékařského. Také GLA ovlivňuje imunitní systém zásahem do syntézy eikosanoidů v těle.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_800

 

Kůže je velmi metabolicky aktivní a vyžaduje dostatečný přísun několika živin s ní souvisejících. Zvýšené hladiny mastných kyselin, vitamínů A, E a B-komplexu, zinku a selenu, mají příznivý vliv na kůži a srst.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_801

 

Dieta se vyznačuje vysokou chutností a představuje velice pohodlný způsob saturace organismu větším množstvím mastných kyselin.

 

 

 

Doplňující informace

 • Dieta obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny.
 • Záměna původních mastných kyselin v buněčných membrá­nách za mastné kyseliny z diety SPECIFIC™ FΩD Omega Plus Support (EPA, DHA a GLA) trvá určitou dobu. Proto je třeba vyčkat až 12. týdnů, než se dostaví úplný účinek diety. Zlepšení stavu je však zpravidla patrné již po 6.-8. týdnech.
 • Indukce pH moči pod 6,4 podporuje zdravý močový trakt.
 • Dieta SPECIFIC™ FΩD Omega Plus Support je speciálně ba­lená v ochranné dusíkové atmosféře z důvodu ochrany EPA, DHA a GLA ve výrobku.

 

Obsah živin

2016 FOD2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace.

 

Kontraindikace

 • Kočky s imunodeficiencí.
 • Kočky s poruchami krevní srážlivosti.
 • Mladá koťata, březí a kojící kočky.

 

Složení

Sušené rybí maso, kukuřičný protein, kukuřice, pšenice, rýže, rybí olej, vepřový tuk, prášková celulóza, hydrolyzovaný živočišný protein, bramborový protein, kukuřičný škrob, minerální látky (včetně citrátu tridraselného), vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), metionin, chlorid amonný, brutnákový olej, psyllium, taurin.
Antioxidanty: přírodní antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarýnu a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

2016 FOD3