Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FCD-L Crystal Management Light

FCD-L

Indikace:

 • Rozpuštění a snížení rizika návratu struvitové urolitiázy u koček trpících nadváhou nebo u koček se sklonem k nadváze.
 • Snížení rizika formování nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů.
 • Snížení rizika vzniku onemocnění dolních močových cest koček (včetně idiopatické cystitidy a uretrálních zátek).

 

FCD-L ikony

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_666

Nízké hodnoty RSS (Relativní Super Saturace) moči pro struvity a kalcium oxaláty způsobí tzv. „podsycení“ a nízkou metastabilní saturaci a zajistí tak rozpuštění krystalů a zároveň minimalizují riziko tvoření nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů v moči.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_667

 

Dieta obsahuje snížené množství hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) aby zajistila redukci návratu struvitových krystalů a kamenů.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_668

 

Kyselé pH moči pohybující se pod hodnotou 6,4 umožní rozpuštění existujících struvitových krystalů a zároveň minimalizuje vznik nových krystalů.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_669

 

Kompletní, vyvážená dieta obsahující pouze velmi kvalitní a vysoce stravitelné ingredience, které plně pokrývají potřeby dospělé kočky. Dieta má sníženou energetickou hodnotu, což napomáhá k udržení ideální váhy kočky.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_670

 

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny s příznivým vlivem na zdraví kůže, srsti a kloubů.

 

 

 

 

 

Doplňující informace

 • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FCD-L ­Crystal Management Light na 3 – 4 porce za den dochází k minimalizaci vzniku postprandiálního zvýšení pH moči.
 • Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytujících se u koček. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro doporučení dietologických opatření, protože každá z nich vyžaduje jiný dietologický postup a tím pádem i volbu jiného krmiva. (Hledejte v sekci SPECIFIC – Technické informace - Management urolitiázy).
 • Díky svému složení a sníženému obsahu energie je ­SPECIFIC™FCD-L Crystal Management Light vhodný zejména pro kočky s omezenou možností pohybu nebo pro kočky se sklonem k nadváze.
 • Dieta obsahuje psyllium a vlákninu získanou z řepy podporující zdraví gastrointestinálního traktu.

 

Komplementární informace

 • Pro redukci návratu urolitů složených z kalcium oxalátu, amonium urátu nebo cystinu je doporučena dieta SPECIFIC™ FKD/FKW Kidney Support.
 • Pro kočky s rekurentní idiopatickou cystitidou je doporučena konzervovaná strava (SPECIFIC™ FCW Crystal Management nebo SPECIFIC™ FXW Adult).

 

Obsah živin

FCD-L2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

Kontraindikace

 • Současné podávání acidifikátorů moči.
 • Koťata mladší šesti měsíců, březí a kojící kočky.
 • Metabolická a renální acidóza.

 

Složení Sušené rybí maso, kukuřičný protein, kukuřice, pšenice, rýže, bramborový protein, kukuřičný škrob, prášková celulóza, vepřový tuk, hydrolyzovaný živočišný protein, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), minerální látky (včetně citrátu tridraselného), rybí olej, metionin, sušené vejce, chlorid amonný, psyllium, taurin, řepná dřeň, chondroitin sulfát, extrakt z juky.
Antioxidanty: Přírodní antioxidanty (tokoferol, výtažek z rozmarýnu, vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

FCD-L1