Jak správně dávkovat Specific FCD pro britskou kočku?

Dobrý den, od mého veterináře jsem koupila pro 6-ti letou britku krmivo Specific FCD Crystal Prevention FCD 3 kg. Dostávala asi 10 dkg večer a 10 dkg ráno. Někdy to ani nesežrala. V krátké době dost přibrala. Je to způsobeno druhem krmiva? Měla to na močové cesty. Jak to teď řešit? Když jí dám méně, stále sedí u misky. Děkuji za radu.

 

Dobrý den, bohužel nepíšete, kolik Vaše kočička váží.

Pokud by měla 6kg, tak by průměrná celková denní dávka pro Specific® FCD Crystal Prevention  byla 65 gramů, pokud je v lepším výživném stavu (tedy má nadváhu), tak se celková denní dávka snižuje na 55 gramů na den. Pokud jí dáváte 10dkg a 10dkg, tak ji překrmujete.

Doporučené denní dávky najdete na www.specificdiet.cz na kartách jednotlivých Produktů Specific.

Jako další alternativu lze zvolit Specific® FXD Adult, který má nižší obsah energie (1 544 kJ ve 100g) oproti Specificu®FCD Crystal Pverention (ten má 1 903 kJ ve 100g).

U pacientů bojujících s nadváhou je možné použít také Specific®FRD Weight Reduction (s nejnižším obsahem energie 1 318 kJ ve 100g). I když u FRD není přímá indikace pro močové kameny, má tento druh RSS (Relativní Super Saturaci) také pod 1, což zaručuje, že nové kameny nebudou vznikat. Navíc má Specific® FRD větší objem, takže by mohl Vaši kočičku lépe zasytit.

S pozdravem, Martina Mudráková

 

 

Dobrý den paní doktorko, moc Vám děkuji za vysvětlení. Takže jestli to dobře chápu, moje kočička by měla dostat za 24 hod 5-6 dkg, když váží 4,60 kg,  a nic jiného. Tak to jsem ji i tak asi překrmovala. Určitě jste mi pomohla. Taky přeji hezký den a děkuji.

 

 

Dobrý den, ještě k těm obrázkům u tabulek dávkování. Takže v podstatě ten první „řádek“ jen graficky vyjadřuje, že je to pro kočky (obrázek kočky), že se jedná o váhu krmiva (obrázek váhy) a že je to dávka na den (24hodin).

Nás více zajímá ten 2. řádek, kde jsou ty 3 kočky – v 1. sloupci je kočička hubená, v 2. sloupci je „normální“ a v 3. sloupci je „s nadváhou“. Ten tmavěji zvýrazněný sloupec vyjadřuje denní krmnou dávku pro dospělou kočku s normální hmotností.

 Tak snad jsem to lépe objasnila, přeji hezký den, s pozdravem, Martina Mudráková