Podporujeme

Bohumínský canicross – 25.4.2015

Bohumínský canicross

Dne 25.4. 2015 proběhl v Bohumíně Skřečoni v areálu Buď fit, již 2. ročník Bohumínského canicrossu aneb běh s psem určený široké veřejnosti.

Dva dny před závodem muselo být pro enormní zájem zastaveno přihlášení, abychom dodrželi časový harmonogram a také kapacitu závodiště. V té době bylo přihlášeno 116 závodníku, což v tomto sportu a v této oblasti je nebývalé. Oproti loňskému ročníku nárůst o bezmála 40 zájemců.

V den závodů panovalo od rána slunečné počasí. Trať měla ideální povrch a byla dobře připravená a vyznačená, což závodníci velmi kvitovali. Startovalo se v 7 kategoriích a to: Scooter 1 (koloběžka se psem), Canicross muži, ženy, junioři, st. žáci, ml. žáci a předškoláci. Závodu se nakonec účastnilo 105 závodníku a to jak z města, kde závod probíhal - Bohumína, ale také z okolních měst Karviné, Rychvaldu, Dolní Lutyně, Orlové, Havířova, Datyně.. Přijeli i závodníci z Ostravy, Frýdku Místku, Krnova, Olomouce,  Brna. Bohumínský canicross přilákal i zahraniční účastníky a to ze Slovenska a Polska. Hladký průběh zajišťovalo 20 pořadatelů.  Diváků bylo odhadem kolem 100 lidí. Závod byl prezentován na našich webových stránkách mushingteamostrava.cz, facebookových stránkách klubu, městských novinách města Bohumín, televizním kanále Bohumína a letácích v městech Bohumín a Ostrava (cyklostezky apod.). Report – rozhovor o závodě byl zveřejněn v časopise 5+2 a také byl odvysílán televizní šot v Televizním informačním kanále v městě Bohumín a přiléhajících obcích.

Závod proběh ve velmi pohodové atmosféře. Nedošlo k žádnému problému. Závod dokončili všichni závodníci, jenž ho zahájili. V kategorii mužů byl překonán rekord trati, kdy Michal Poledník zvládl trať dlouhou 2600m v čase 7:22. To představuje v členitém terénu, kterou trať obnáší průměrná rychlost přes 21 km/h. V kategorii scooter jel nejrychlejší závodník průměrnou rychlostí přes 26km/h.

Každý závodník při prezentaci obdržel tašku s letáky a drobnostmi od vaši společnosti. Vyhlášení byli v každé kategorii první tři závodníci, kteří byli oceněni vašimi produkty. Ohlas  v pozdějších reakcích byl velmi pozitivní. Lidé oceňovali perfektní organizaci a krásné ceny. Také zejména díky vašemu sponzoringu jsme nemuseli stanovovat startovné, což v ČR nemá obdoby a vysloužilo si to od spoustu lidí pohybující se v tomto sportu pozornost.