Krmiva - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed (hmotnost v dospělosti 10-25 kg)

CPD-M

Doporučení

  • Štěňata středních plemen psů.
  • Březí a kojící feny všech plemen.
  • Anorexie.
  • Rekonvalescence.

 

2016 CPD-M

 

 

 Vlastnosti a charakteristika krmiva


Specific Handbook pdf8_img_18

 

Zvýšená energetická hodnota, vyšší obsah bílkovin, vitamínů a minerálních látek odpovídající potřebám rostoucích štěňat středních plemen a podporující správný vývoj jejich kostry.

                

 

Specific Handbook pdf8_img_19

 

DHA je nenasycená omega-3 mastná kyselina, která podporuje vývoj mozku a zraku.

      
       
            

Specific Handbook pdf8_img_20

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kloubů, kůže a srsti.

 

 

         

 

Specific Handbook pdf8_img_21

 

Obsahuje β-1,3/1,6 – glukany z kvasnic, které se mohou vázat na receptory bílých krvinek a ovlivňovat tak imunitní systém a podporovat imunitní odpověď organismu.


  

       

Specific Handbook pdf8_img_22

 

Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina, která na svou hmotu může navázat několikanásobné množství vody a má známý příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu.

 

 

 

Doplňující informace

  • Toto krmivo je velmi vhodné pro štěňata středních plemen. SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed je možné podávat od doby odstavu (5.-6. týden života) do dosažení 80% tělesné hmotnosti dospělého jedince. Poté je vhodné postupně přejít na krmivo SPECIFIC™ CXD-M Adult Medium Breed/CXW Adult All Breeds.
  • Během březosti a kojení se u fen zvyšují energetické a živino­vé požadavky. Z tohoto důvodu je CPD-M Puppy Medium Breed vhodným krmivem i pro březí a kojící feny všech plemen.
  • Je velmi důležité pravidelně monitorovat růst štěňat, aby se předešlo překrmování.
  • Energetické a živinové nároky mohou být zvýšeny i během re­konvalescence po operačních zákrocích, traumatech a při ano­rexii. CPD-M Puppy Medium Breed je velmi vhodným krmivem během takovýchto období zvýšených energetických požadavků

 

Obsah živin

2016 CPD-M2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

 Složení
Pšenice, kukuřičný protein, bílá rybí moučka, vepřový tuk, rýže, minerální látky, vejce, hydrolyzovaný kuřecí protein, fermentovaný syrovátkový protein, bramborový protein, rybí olej, dextróza, vitamíny a stopové prvky, psyllium, lysin, methionin, threonin, tryptofan, kvasnice (zdroj β-1,3/1,6 – glukanů).
Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.
Neobsahuje syntetická barviva ani zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech         

Příklad: Plemeno které dosahuje v dospělosti hmotnost 20 kg. Pokud je aktuální hmotnost štěněte 6 kg (nedosahuje 50 % hmotnosti dospělého jedince) – denní krmná dávka bude přibližně 225 g krmiva SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed. Jestliže stejné štěně dosáhne hmotnosti 12 kg (51-100 % hmotnosti dospělého jedince), bude krmná dávka činit přibližně 285 g na den.

 

Denní krmná dávka SPECIFIC™ CPD-M Puppy Small Breed pro rostoucí a dospělé psy

2016 CPD-M3

* z hmotnosti dospělého jedince

 

Během kojení jsou požadavky na saturaci organismu energií závislé především na počtu štěňat. Fena s 2 - 4 - 8 štěňaty bude potřebovat 1,5 - 2 - 3 x vyšší příjem energie v porovnání s normálním dospělým jedincem.

 

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

 

Denní krmná dávka SPECIFIC™ CPD-M Puppy Small Breed pro březí a kojící feny (> 10 kg), g/den 

 2016 CPD-M4