Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

Specific™ CΩW-HY Allergy Management Plus 6x300 g

COD

Indikace

 • Alergická dermatitida vyvolaná atopií nebo alergií na bleší kousnutí.
 • rekonvalescence, po chirurgickém výkonu, kachexie (související např. s rakovinou nebo s onemocněním srdce) a anorexie.
 • Srdeční selhání (bez současného postižení ledvin).
 • Problémy kůže a srsti reagující na podání vyšších hladin složek jako jsou nenasycené mastné kyseliny, vitamíny a minerály důležité pro správnou funkci kůže.
 • Imunitně podmíněné poruchy a zánětlivé stavy reagující na vysoký přísun omega-3 mastných kyselin jako např. astma, kolitida.

 

Specific™ CΩW-HY Allergy Management

cow-hy 1

 

Indikace:

 • Nežádoucí reakce na krmivo (potravní alergie a/nebo intolerance) způsobující kožní a/nebo trávicí potíže.
 • Potravní eliminační test.
 • Trávicí problémy např. průjem, zvracení a plynatost, vyvolané malabsorpcí, maldigescí, exokrinní pankreatickou insuficiencí (EPI) a akutní gastroenteritidou.
 • Syndrom zánětlivého onemocnění střev (IBD).

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 

Specific Handbook pdf8_img_412

 

Hydrolyzovaná bílkovina z lososa s molekulární hmotností pod 3.000 Daltonů je vysoce stravitelná a málo alergenní.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_413

Vyjímečně vysoký obsah omega-3 mastných kyselin EPA a DHA získaných z rybího oleje a omega-6 mastná kyselina GLA získaná z brutnáku lékařského. Tyto mastné kyseliny ovlivnují odpověď imunitního systému změnou produkce eikosanoidů a podporují především kůži a srst pacientů trpících atopií.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_414

 

Kůže má svůj vlastní metabolismus a tím pádem i specifické požadavky na některé živiny s ním související. Zvýšené množství vitamínu A, vitamínů skupiny B, zinku a selenu podporuje kvalitu kůže a srsti.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_415

 

Díky velmi kvalitním a vysoce stravitelným živinám je tato dieta zvláště vhodná pro psy s průjmem z tenkého střeva.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_416

 

Kompletní vyvážená strava obsahující doporučené živiny v takovém množství, aby odpovídalo potřebám jak rostoucích, tak dospělých psů. Dieta je tedy vhodná i pro štěňata.

 

 

 

 

Doplňující informace

 • SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus je kompletní, vyvážená hypoalergenní dieta (založená na hydrolyzované bílkovině z lososa a rýži), obsahující unikátně vysoké množství mastných kyselin (EPA, DHA a GLA) zajišťující optimální podporu pro psy trpící potravní alergií a atopií zároveň.
 • Pro potlačení příznaků potravní alergie je nezbytné, aby pes nedostával jinou potravu, než hypoalergenní dietu. Pokud chce majitel svého psa s potravní alergií odměnit pamlskem, měl by použít SPECIFIC™ CT-HY Hypoallergenic Treats. Kromě vepřového tuku obsahují tyto pamlsky stejné suroviny jako dieta SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus. U psů, kteří tuto dietu tolerují, mohou být proto pamlsky bez obav použity.
 • Kromě příznivého vlivu na alergií způsobené dermatitidy má vysoký obsah mastných kyselin také pozitivní vliv na další imunitně zprostředkovaná onemocnění. U některých z nich (IBD, kolitida, artritida) může být i jedním z faktorů potravní alergie. Díky tomu nabízí SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus v kombinaci s vysokým obsahem mastných kyselin optimální podporu.
 • Vysoká kvalita a stravitelnost použitých surovin, snížený obsah vlákniny a zvýšená hladina elektrolytů umožňuje použít dietu také u pacientů s trávicími problémy, jako jsou poruchy střevní absorpce, maldigesce a/nebo nedostatečnost slinivky břišní (pankreatu).
 • U psů trpících gastrointestinálními problémy je vhodné rozdělit doporučenou denní krmnou dávku na 3-5 porcí za den.
 • Psyllium je rozpustná vláknina, která vytváří gel a je schopná absorbovat několiknásobek tekutin v porovnání ke své hmotnosti. Je známá zejména pro svůj příznivý vliv na regulaci trávení a aktivitu gastrointestinálního traktu.
 • Exokrinní pankreatická insuficience (EPI) se projevuje výrazně sníženou produkcí pankreatických trávicích enzymů. SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus je snadno stravitelná a proto je velmi vhodná právě pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí. I přesto se však doporučuje podávat krmivo spolu s preparáty pankreatických enzymů.
 • Přestup vyjmenovaných mastných kyselin (EPA, DHA GLA) obsažených v SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus do buněčných membrán vyžaduje určitý čas. Z tohoto důvodu může trvat až 12 týdnů, než budou pozorovány účinky krmiva. První příznaky zlepšení jsou však u pacientů pozorovány již po 6-8 týdnech.

 

 

Kontraindikace

 • Imunodeficitní psi.
 • Psi s abnormalitami koagulace.

 

 

Obsah živin

 tab1

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

Složení
Rýže, rýžová bílkovina, hydrolyzovaná bílkovina z lososa, rybí olej, minerály, slunečnicový olej, prášková celulóza, psyllium, brutnákový olej, vitamíny a stopové prvky.
Neobsahuje žádné syntetické antioxidanty, barviva a zchutňovadla.

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

 

tab2

* z hmotnosti dospělého psa