Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

Specific™ CΩD-HY Allergy Management Plus 2,5 kg

COD

Indikace

 • Alergická dermatitida vyvolaná atopií nebo alergií na bleší kousnutí.
 • rekonvalescence, po chirurgickém výkonu, kachexie (související např. s rakovinou nebo s onemocněním srdce) a anorexie.
 • Srdeční selhání (bez současného postižení ledvin).
 • Problémy kůže a srsti reagující na podání vyšších hladin složek jako jsou nenasycené mastné kyseliny, vitamíny a minerály důležité pro správnou funkci kůže.
 • Imunitně podmíněné poruchy a zánětlivé stavy reagující na vysoký přísun omega-3 mastných kyselin jako např. astma, kolitida.

 

Specific™ CΩD-HY Allergy Management Plus

COD-HY x

 

Indikace:

 • alergické dermatitidy způsobené atopií, bleší alergií a potravní alergií anebo jejich kombinacemi
 • gastrointestinální příznaky způsobené potravní alergií anebo intolerancí
 • zánětlivé onemocnění střev a kolitidy
 • zažívací problémy spojené s průjmem, zvracením a plynatostí způsobené maldigescí, malabsorpcí, EPI a akutní gastroenteritidou
 • dermatózy reagující na zvýšený obsah mastných kyselin
 • zánětlivé stavy reagující na zvýšený obsah mastných kyselin jako jsou kolitidy, artritidy a astma

 

Charakteristika:

COD-HY 3Hydrolyzovaná bílkovina z lososa s molekulární hmotností méně než 3000 Daltonů je vysoce stravitelná a má nízkou alergenicitu.

 

 

 

COD-HY 4Unikátně vysoký obsah omega-3 mastných kyselin EPA a DHA pocházejících z rybího oleje a omega-6 mastné kyseliny GLA pocházející z brutnáku lékařského. Tyto mastné kyseliny mohou ovlivnit odpověď imunitního systému ovlivněním produkce eikosanoidů a podpořit tak zdraví kůže a srsti u pacientů postižených atopií.

 

COD-HY 5Kůže má svůj aktivní metabolismus a vyžaduje ke správné funkci několik důležitých živin. Zvýšený obsah vitamínu A, E, vitamínů skupiny B a dále pak zinku a selenu podporuje zdraví kůže a srsti.

 

 

COD-HY 6Vysoká stravitelnost a vysoce stravitelné ingredience zajišťují optimální zdroj živin z potravy zejména pro pacienty trpící průjmem tenkého střeva

 

 

 

COD-HY 7Kompletní a vyvážená dieta obsahující doporučené množství živin pokrývající potřeby rostoucích i dospělých psů. Dieta je tím pádem vhodná i pro štěňata.

 

 

 

Doplňující informace

 • SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus je kompletní, vyvážená hypoalergenní dieta (založená na hydrolyzované bílkovině z lososa a rýži), obsahující unikátně vysoké množství mastných kyselin (EPA, DHA a GLA) zajišťující optimální podporu pro psy trpící potravní alergií a atopií zároveň.
 • Vzhledem k tomu, že je nutné vyvarovat se vyvolání příznaků způsobených potravní alergií, je naprosto nezbytné, aby nebylo podáváno žádné jiné krmivo, ale pouze hypoalergenní dieta. V případě, že chtějí majitelé psů trpících potravní alergií své psy odměnit, je k tomuto účelu doporučeno použití SPECIFIC™ CT-HY Hypoallergenic Treats. Kromě vepřového tuku tyto pamlsky neobsahují žádnou jinou složku a mají tedy stejné složení jako SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus. U psů, kteří tuto dietu tolerují, mohou být proto pamlsky bez obav použity.
 • Kromě příznivého vlivu na příznaky spojené s alergickou dermatózou, může mít unikátně vysoký obsah omega-3 mastných kyselin také pozitivní vliv na ostatní imunitně zprostředkovaná onemocnění. U některých z nich (IBD, kolitida, artritida) může být jedním z ovlivňujících faktorů také potravní alergie. Nízká alergenicita SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus tedy poskytuje v kombinaci s unikátně vysokým obsahem mastných kyselin jedinečnou podporu při těchto onemocněních.
 • Vysoká kvalita a vysoce stravitelné ingredience, nízký obsah vlákniny a zvýšený obsah elektrolytů znamená, že dieta je též velmi vhodná pro pacienty trpící gastrointestinálními problémy spojenými s akutními potížemi s absorpcí, maldigescí a/nebo nedostatečnou funkcí slinivky.
 • U psů s gastrointestinálními problémy je doporučeno rozdělit denní krmnou dávku na 3-5 porcí za den.
 • Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina tvořící gel a je schopná navázat několikanásobně vyšší množství vody. Má příznivý vliv na regulaci trávení a aktivitu střeva.
 • Exokrinní pankreatická insuficience (EPI) je charakterizovaná výrazně sníženou sekrecí trávicích enzymů. SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus je velmi snadno stravitelná dieta a je tím pádem vhodná pro pacienty trpící exokrinní pankreatickou insuficiencí. Nicméně i přesto je podávání preparátů usnadňující trávení doporučeno.
 • Záměna původních mastných kyselin v buněčných membránách za mastné kyseliny z diety SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus (EPA, DHA a GLA) trvá určitou dobu. Proto je třeba vyčkat až 12 týdnů, než se dostaví úplný účinek diety. Zlepšení stavu je však zpravidla patrné již po 6-8 týdnech.
 • Dieta SPECIFIC™ CΩD-HY Allergy Management Plus je speciálně balená v ochranné dusíkové atmosféře z důvodu ochrany EPA, DHA a GLA ve výrobku.

 

Kontraindikace

 • Psi trpící imunodeficiencí.
 • Psi trpící poruchami krevní srážlivosti.

 

Obsah živin

COD-HY 1

 

Složení
Rýže, rýžová bílkovina, rybí olej, hydrolyzovaná bílkovina z lososa, sušená celulóza, minerální látky, vitamíny a stopové prvky, brutnákový olej, psyllium.
Antioxidanty: EC schválené složky: BHA, BHT.
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.


Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

 

COD-HY 2

 

Balení: 2,5 kg