Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FSW Struvite Dissolution

FSW

Indikace:

  • Dočasná dieta určená k rozpouštění struvitových močových kamenů.

 

FSW ikony

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_872

 

Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro rozpouštění a redukci vzniku struvitových krystalů a kamenů.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_873

 

Kyselé pH moči 6,0 - 6,3 rozpouští existující struvitové krystaly a minimalizuje možnost vzniku nových struvitových krystalů.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_874

 

Zvýšený obsah sodíku způsobuje vyšší příjem tekutin kočkami. To je spojeno se sníženou koncentrací minerálních látek v moči s zvýšenou frekvenci močení.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_875

 

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat zdravé klouby, kůži a srst.

 

 

 

 

 

Doplňující informace

  • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FSW Struvite Dissolution na 3 – 4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
  • Po rozpuštění struvitových urolitů (obvykle za 1-2 měsíce) může být zvíře převedeno na SPECIFIC™ FCD/FCW Crystal ­Management nebo na SPECIFIC™ FCD-L Crystal Management Light, aby se předešlo rekurenci.
  • Pokud má kočka tendenci k rekurentní tvorbě struvitů, je pro ni vhodnější konzervované krmivo, protože s ním přijme více vody, zvýší se diuréza a tím se sníží koncentrace minerálních látek v moči.
  • Ačkoli je struvitová urolitiáza (s hlavními složkami: hořčík, dusík, fosfor) častým typem urolitiázy u koček, nelze předpokládat, že je příčinou všech případů urolitiáz. Přesná identifikace jednotli­vých urolitů je nezbytná, a to také pro správnou volbu diety, pro­tože různé typy urolitů = různé typy diet (více naleznete v sekci SPECIFIC™ – Technické informace – Management urolitiázy).

 

Kontraindikace

  • Kalcium oxalátová, amonium urátová nebo cystinová urolitiáza.
  • Současné podávání acidifikátorů moče.
  • Metabolická nebo renální acidóza.
  • Srdeční selhání, hypertenze a edém.
  • Koťata, březí a kojící kočky.

 

Obsah živin

 2016 FSW

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace.

 

Složení
Vepřové maso, ryba, kukuřice, slunečnicový olej, minerální látky, rybí olej, vitamíny a stopové prvky, (včetně chelátovaných stopových prvků), síran amonný, prášková celulóza, psyllium, dextróza, xylóza, chlorid amonný, taurin.
Antioxidanty: přírodní antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarýnu a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

2016 FSW2