Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FSD Struvite Dissolution

FSD2

Indikace

  • Dočasná dieta určená k rozpouštění struvitových močových kamenů.

 

2016 FSD

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_858

 

Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro rozpouštění a redukci vzniku struvitových krystalů a kamenů.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_859

 

Kyselé pH moči 6,0 - 6,3 rozpouští existující struvitové krystaly a minimalizuje možnost vzniku nových struvitových krystalů.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_860

 

Zvýšený obsah sodíku způsobuje vyšší příjem tekutin kočkami. To je spojeno se sníženou koncentrací minerálních látek v moči s zvýšenou frekvenci močení.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_861

 

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat zdravé klouby, kůži a srst.

 

 

 

 

 

Doplňující informace

  • Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FSD Struvite Dissolution na 3 – 4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
  • Po rozpuštění struvitových urolitů (obvykle za 1-2 měsíce) může být zvíře převedeno na SPECIFIC™ FCD/FCW Crystal ­Management, aby se předešlo rekurenci.
  • Pokud má kočka tendenci k rekurentní tvorbě struvitů, je pro ni vhodnější konzervované krmivo, protože s ním přijme více vody, zvýší se diuréza a tím se sníží koncentrace minerálních látek v moči.
  • Ačkoli je struvitová urolitiáza (s hlavními složkami: hořčík, dusík, fosfor) častým typem urolitiázy u koček, nelze předpokládat, že je příčinou všech případů urolitiáz. Přesná identifikace jednotli­vých urolitů je nezbytná, a to také pro správnou volbu diety, pro­tože různé typy urolitů = různé typy diet (více naleznete v sekci SPECIFIC™ – Technické informace – Management urolitiázy).

 

Kontraindikace

  • Kalcium oxalátová, amonium urátová nebo cystinová urolitiáza.
  • Současné podávání acidifikátorů moče.
  • Metabolická nebo renální acidóza.Srdeční selhání, hypertenze a edém.
  • Koťata, březí a kojící kočky.

 

Obsah živin

 2016 FSD2

  Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

Složení

Vejce, kukuřice, vepřový tuk, kukuřičný škrob, kukuřičný protein, bramborový protein, rýže, bílá rybí moučka, minerální látky, pšenice, prášková celulóza, hydrolyzovaný rybí protein, vitamíny a stopové prvky, chlorid amonný, rybí olej, methionin, taurin.
Antioxidanty: aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.


Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

2016 FSD3