Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FRD Weight Reduction

FRD

Indikace:

 • Obezita.
 • Cukrovka (diabetes mellitus).
 • Zánět tlustého střeva (kolitis), chronický průjem, zácpa.
 • Hyperlipidémie.
 • Cholestáza.

 

 

20125 FRD

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_827

Nízký obsah tuků a zvýšený obsah vlákniny v krmivu snižuje jeho energetickou denzitu. Majiteli je takto umožněno podávat i během hubnutí dostatečně objemnou dávku krmiva, což napomáhá uspokojit apetit kočky.

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_828

 

Kyselé pH moči pod 6,4 podporuje zdravý močový trakt.

 

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_829

 

Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kůže a srsti. U obézních koček mohou také omega-3 mastné kyseliny udržovat zdravou kloubní chrupavku a pohyblivost kloubů.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_830

 

Vysoký obsah složitých sacharidů a zvýšený obsah vlákniny podporují postupné uvolňování energie z diety a tím je tato dieta velmi vhodná pro pacienty s cukrovkou (diabetes mellitus).

 

 

 

Specific Handbook pdf8_img_831

 

Vysoký podíl bílkovin napomáhá zachování svalové hmoty a zasytí pocit hladu v období redukce hmotnosti. L-karnitin přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, stimuluje spalování tuků a chrání svalovou hmotu.

 

 

 

Doplňující informace

 • Úspěch redukčního programu je podmíněn motivací majite­le a zkrmováním pouze diety SPECIFIC™ FRD/FRW Weight Reduction. Je-li majitel zvyklý kočku příležitostně odměňo­vat, měl by pro tento účel používat SPECIFIC™ FRW Weight Reduction.
 • Jakmile kočka dosáhne požadované tělesné hmotnosti, doporu­čuje se ji nadále kontrolovat a případně upravit krmnou dávku dle potřeby.
 • Při cukrovce (diabetes mellitus) se obvykle doporučuje rozdělit denní krmnou dávku do dvou porcí. Doba jejich podávání se řídí individuálně podle aktivity inzulínu.
 • Zvýšený obsah ve vodě rozpustné i nerozpustné vlákniny v SPECIFIC™ FRD Weight Reduction napomáhá střevní motili­tě a zdraví trávicího traktu.
 • Snížený obsah tuků v dietě SPECIFIC™ FRD Weight Reduc­tion je rovněž vhodný při terapii hyperlipidémie a cholestázy.
 • Protože se dieta SPECIFIC™ FRD Weight Reduction podává v relativně malých dávkách, byla v ní mírně zvýšena hladina minerálů a vitamínů rozpustných v tuku.


Kontraindikace

 • Mladá koťata, březí a kojící kočky s vysokými energetickými nároky.

 

Obsah živin

20125 FRD2

Energetický obsah uvedený pro dietu v této tabulce je o něco vyšší než energetický obsah uvedený na obalu. Je to způsobeno použitím rozdílných metod pro jeho výpočet a to mezi použitím Atwaters faktorů pro všechny SPECIFIC diety a výpočtem požadovaným legislativou EU pro uvedení na obal redukčních diet. Pro srovnání energetického obsahu mezi různými SPECIFIC dietami, použijte prosím údaje uvedené v tomto katalogu produktů.

Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace.


Složení

Kukuřičný protein, prášková celulóza, sušené rybí maso, sušený hrách, pšenice, ovesné vločky, minerální látky (včetně citrátu tridraselného), bramborový protein, hydrolyzovaný živočišný protein, vepřový tuk, kukuřice, vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), metionin, chlorid amonný, rybí olej, taurin, L-karnitin.
Antioxidanty: přírodní antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarýnu a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech

V průběhu redukce hmotnosti se doporučuje podávat pouze 65 % krmné dávky SPECIFIC™ FRD Weight Reduction. Pokud se nedaří začít snižovat tělesnou hmotnost, musí být denní dávka ještě snížena. U obézních koček je třeba se vyvarovat příliš rychlého hubnutí, které by mohlo mít za následek lipidózu jater.

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

20125 FRD3

* Normální kočky, kočky s cukrovkou (diabetes mellitus).
** Udržování hmotnosti u koček se sklonem k obezitě.
*** Snižování hmotnosti obézních koček.