Klinické diety - klikněte na produkt pro více info

SPECIFIC™ FIW Digestive Support

FIW

Indikace:

 • Akutní a chronické onemocnění trávicího traktu spojené s průjmem, zvracením a/nebo plynatostí.
 • Malabsorpce, maldigesce.
 • Exokrinní pankreatická insuficience (EPI).
 • Bakteriální přerůstání v tenkém střevě (SIBO).
 • Zánět tlustého střeva (kolitis).
 • Rekonvalescence.
 • Dieta je vhodná také pro koťata.

 

FIW ikony

 

 

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 

Specific Handbook pdf8_img_724

 

Vysoká stravitelnost diety kompenzuje sníženou enzymatickou aktivitu střeva a tím zajišťuje optimální příjem živin. Dieta je proto ideální pro pacienty s onemocněním trávicího traktu, např. akutním nebo chronickým průjmem, zvracením a/nebo plynatostí.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_725

 

Vysoký obsah minerálů a vitamínů rozpustných v tucích kompenzuje jejich snížený příjem sliznicí střeva během onemocnění trávicího traktu. Zvýšená hladina elektrolytů v dietě kompenzuje jejich ztráty v průběhu průjmu a zvracení.

 

 

Specific Handbook pdf8_img_726Dieta obsahuje β-1,3/1,6-glukany z buněčné stěny kvasinek, které mají schopnost se vázat na receptory bílých krvinek a mobilizovat imunitní systém k rychlejší reakci. Dieta obsahuje také výtažek ze sušených vajec bohatý na vaječné imunoglobuliny. Imunoglobuliny jsou významnou součástí imunitního systému zvířat. Dále dieta obsahuje mannan-oligosacharidy (MOS). MOS se mohou vázat na specifické patogeny, brání tak jejich adhezi na stěnu střeva a také stimulují lokální imunitu trávicího traktu.

Specific Handbook pdf8_img_727

 

Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina tvořící gel, která má má příznivý účinek na trávicí trakt a ochranu střevní sliznice.

 

 

 

fiw

 

Extrakt z yuky snižuje tvorbu zapáchajících plynů a tím také snižuje intenzitu zápachu výkalů.

 

 

 

 

 

 

Doplňující informace

 • Nízký obsah vlákniny v dietě SPECIFIC™ FIW Digestive Support zaručuje vysokou stravitelnost a optimální vstřebávaní živin.
 • SPECIFIC™ FIW Digestive Support obsahuje zeolit, který v trávicím traktu váže toxické zplodiny.
 • SPECIFIC™ FIW Digestive Support obsahuje fermentovatelnou vlákninu (řepnou dřeň, XOS a FOS), která podporuje množení prospěšných bakterií v tlustém střevě a tím zajišťuje dobrý zdravotní stav celého trávicího traktu.
 • SPECIFIC™ FIW Digestive Support je kompletní, vyvážená dieta s doporučenými nutričními hladinami požadovanými pro rostoucí a dospělé kočky. Proto je tato dieta vhodná také pro koťata.
 • SPECIFIC™ FIW Digestive Support indukuje vznik moči s pH nižším než je 6,4 a podporuje zdravý močový trakt.
 • U pacientů s trávicími potížemi se doporučuje rozdělit celkovou denní krmnou dávku SPECIFIC™ FIW Digestive Support na 3-5 porcí za den.
 • Pro exokrinní pankreatickou insuficienci je typické výrazné snížení sekrece pankreatických trávicích enzymů. Nestrávené krmivo tak postupuje trávicím traktem, což vede ke vzniku průjmu, flatulenci a přerůstání bakterií. Dieta SPECIFIC™ FIW Digestive Support je snadno stravitelná a je proto ideální pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí. Přesto se doporučuje s dietou podávat také preparáty s pankreatickými enzymy.

 

Obsah živin

2016 FIW

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

 

Složení
Vepřové maso, ryba, rýže, sušené vejce, slunečnicový olej, minerální látky (včetně zeolitu), vitamíny a stopové prvky (včetně chelátovaných stopových prvků), psyllium, frukto-oligosacharidy, dextróza, xylóza, taurin, kvasnice (zdroj β-1,3/1,6-glukanů a mannan-oligosacharidů), metionin, extrakt z juky.
Antioxidanty: přírodní antioxidanty (tokoferoly, extrakt z rozmarýnu a vitamín C).
Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.

 

Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

 

2016 FIW2